"Enter"a basıp içeriğe geçin

2020’de Yatırım İçin En İyi 10 Kripto Para

Dünyanın büyük ekonomileri henüz kripto para birimlerini yasaklamamıştır.

Bunun yerine, bu ülkeler vergi kaçakçılığı ve kara para aklamadan terör saldırılarına ve uyuşturucu ticareti finansmana kadar çeşitli suç faaliyetlerinde kullanılmasını engelleyebilecek bazı düzenlemelere doğru ilerlemektedir.

Blockchain teknolojisi yenilendi. Tüm kripto para birimlerinin ticaret yaptığı blok zinciri şimdi dünya çapında kabul edilmektedir. Blockchain kullanımıyla ilgili kısıtlamalar gevşetildiği için artık daha hızlı.

Ayrıca, işlem bloklarını (kripto para birimi hareketlerinin defterleri) ve madenciliği korumak ve izlemek için daha yeni teknolojiler süreci çok daha hızlı hale getirdi: birkaç saat sürebilecek işlemler dakikalar içinde tamamlandı.

Kripto para piyasalarında vahşi artışlar devam ettikçe, artan sayıda yatırımcı artık paralarını Bitcoin, Ethereum veya diğerlerine yatırmak istiyor.

Yatırım İçin En İyi Kripto Paralar

2020’de cazip yatırım seçenekleri olarak düşünebileceğiniz en iyi 10 kripto para birimi:

1. Bitcoin (BTC)

Kuşkusuz, Bitcoin tüm kripto para birimlerinin kralıdır. 2019 boyunca Bitcoin oranları oldukça sabit kaldı. Bugün yatırım yapmak için en iyi kripto para birimi.

Ayrıca, Bitcoin, bazı ülkeler tarafından zaman zaman uygulanan ticaret yasağı da dahil olmak üzere küresel veya bölgesel ayaklanmaların neden olduğu herhangi bir etkenden kurtulmak için inanılmaz bir yetenek sergiliyor.

Dünyadaki çoğu hükümet, Bitcoin’i kripto para birimi ticaretinin tüm gamına bir tür düzenleme getirmenin ölçütü olarak görüyor. Bitcoin’in önümüzdeki yıllarda bir dereceye kadar yasal kabul görmesi muhtemeldir.

Bitcoin işlemlerindeki gecikmeler de dahil olmak üzere teknolojik sorunlar yok oluyor: Blockchain teknolojisindeki gelişmeler artık defterlerin (blokların) ve Bitcoin’in madenciliğinin daha hızlı olmasını sağlıyor.

Bunlara, Bitcoin’in İşletmeler Arası ve İşletme-Tüketici işlemlerinde artan kabulü de eklendi. Dünya çapında daha fazla işletme ve online mağazalar artık Bitcoin ödemelerini kabul ediyor.

Bitcoin lehine olan bir başka faktör, fraksiyonlar veya Satoshi olarak ödeme olasılığıdır. Kripto para birimi ile hızlı para kazanma fırsatı ile, küçük hizmetlerden faydalanmak için ipuçları ve ücretler olarak Satoshi veya Bitcoin’in milyonda bir bölümünü ödeyebilirsiniz.

Bitcoin Cash (BCH)

Bu son Bitcoin versiyonu, her yatırımcının kripto para birimi portföyü için düşünmesi gereken bir şeydir. Kripto para uzmanları, BCH’nin piyasadaki vahşi dalgalanmalardan kurtulmak için çok daha hızlı bir yetenek sergilediğini söylüyor.

Bitcoin cash, ana BTC’sine kıyasla kripto para piyasalarının oynaklığının üstesinden gelmek için doğal yeteneklere sahiptir.

Ayrıca, Bitcoin Cash işlemleri çok daha hızlıdır. BCH’nin, blok zincirinde izlemeyi ve madenciliği daha hızlı hale getiren daha yüksek bir blok boyutu sınırına sahip olduğu söylenir.

BCH ile mümkün olan daha yüksek sayıda defter, kripto para yatırımcıları ve ödemeler için Bitcoin Cash’i kabul eden kuruluşlar arasındaki popülerlik artışını görüyor.

3. Binance Coin (BNB)

Kripto para birimi incelemelerine inanılacaksa, Binance Coin oranları 2019’un başından beri iki kattan fazla arttı.

Binance Coin veya BNB, dünyanın önde gelen kripto para borsalarından biri olan Binance’den geliyor. Öncelikle, BNB farklı kripto para ticareti için aracılık veya ihale olarak ortaya çıktı.

Ancak, şimdi dünya çapında en çok işlem gören kripto para birimlerinden biri haline geldi.

Farklı kripto para birimlerinden oluşan bir portföyü izlerseniz, BNB eklemeniz gereken bir şeydir. En esnek kripto para birimlerinden biridir ve Bitcoin ve benzerleri yerine hemen kabul edilir.

Bitcoin, Ethereum veya diğer kripto para birimlerine sahipseniz, Binance Coin 2020’de yatırım yapmak için başka bir en iyi kripto para birimidir.

4. Monero (XMR)

Monero fiyatları hiçbir zaman gerçekten kalkmadı. Aslında, Monero, Bitcoin oranlarındaki genel düşüş nedeniyle, diğer kripto para birimleri ile karşılaştırıldığında aşağı yönlü bir eğilim gösterdi.

Bununla birlikte, Monero aynı zamanda piyasadaki oynaklığın üstesinden gelmek ve toparlanmak için inanılmaz yetenekli olduğunu gösteriyor. 2020 sonuna kadar 500 Dolar’ı aşması ve önümüzdeki yıllarda daha yüksek seviyelere çıkması bekleniyor.

XMR, diğer kripto para birimlerine kıyasla çok sofistike bir sistemde çalışıyor. Sistem, işlemlerin üstün gizlilik ve anonimlik düzeyine izin verir.

Uzun vadeli yatırım arıyorsanız, portföyünüz için birkaç XMR eklemek istemeniz iyi bir fikir olabilir. Şu anda bu altcoin 300-400 dolar arasında seyrediyor.

5. Dash (DASH)

Dash adını Digital Cash’den alır. Dünyanın diğer tüm kripto para birimlerine benzer şekilde, Dash herhangi bir otorite tarafından düzenlenmemektedir.

Bununla birlikte, her Dash yatırımcının bir fiyat için teklif vermesine, döviz kurları için kendi oranlarını belirlemesine ve başkalarına ticareti için farklı teklifler sunmasına izin veren benzersiz bir düzenleme sistemine sahiptir.

Ayrıca, Dash destekçileri, herhangi bir kripto para birimi için ilk olan kendi kendini finanse eden ve kendi kendini yöneten bir protokol üzerinde çalıştığını iddia ediyor.

Dash yaklaşık 14 yıldır kripto para piyasasında. Hızlı işlemler ve daha fazla güvenlik, gizlilik seviyeleri gerektiren yatırımcılar arasında en popüler olanıdır.

Dash, önümüzdeki yıllarda yüksek getiri sağlayacak yatırım yapmak için zorlu bir kripto para birimi olma vaadini gösteriyor.

6. Zcash (ZEC)

Kripto para piyasasında daha yeni bir katılımcı olmasına rağmen, Zcash’in blok zincirinde dolaşımda yaklaşık 21 milyon jeton var.

Zcash, yüksek gizlilik ve işlem hızı nedeniyle Amerikalı yatırımcılar arasında popülerdir.

Zcash bununla birlikte büyük bir avantajı var. Anonimlikten ödün vermeden işlemlerinizi takip etmek mümkündür.

Böylece, Zcash varlıklarınızı koruyabilir ve herhangi birinin hileli bir şekilde kripto para cüzdanından çekilip çekilmediğini izleyebilirsiniz.

7. Ethereum (ETH)

Ethereum’dan yoksun kripto para birimi portföyü eksik olur.. Ethereum destekçileri bunu daha çok ticareti kolaylaştıran bir online ekosistem olarak adlandırıyor.

Ancak bu ekosistemin özü, Ethereum adı verilen bir kripto para birimidir. Aslında, Ethereum, Bitcoin’den sonra ikinci büyük kripto varlığıdır.

Ethereum’un lehine olan önemli bir faktör, 2017 ve 2018’in ilk Para Tekliflerinin çoğu Ethereum platformu üzerinden yapıldı.

Bu eğilimin devam etmesi bekleniyor çünkü Ethereum oldukça güvenli, çok gelişmiş bir blockchain tabanlı platform sunuyor. Ethereum’a yatırım yapmak, bu kripto varlığı ile daha yeni paralar için teklif verebileceğiniz anlamına gelir.

8. Ontology (ONT)

Şu anda yaklaşık 4 dolara fiyatlandırılan Ontology, blockchain tabanlı bir kripto para birimi ve yatırım yapmaya değer dijital varlıktır. Oldukça başarılı bir tırmanışın ardından 6 milyar dolarlık piyasa değerine yaklaştı.

Ontology’nin destekleyicileri şimdi bu kripto para birimini dünya çapındaki yatırımcılar için daha erişilebilir hale getirmeye ve gelişmiş gizlilikle ticareti hızlandıracak teknolojiler sunmaya çalışıyor.

Bununla birlikte, Ontology’nin yükselişi uçuktu ve birçok kripto para uzmanını henüz buna bir anlam yükleyemedi.

Düşük fiyat için kesinlikle biraz yatırım yapmaya değer. Ancak Ontology’ye yaptığınız yatırımlardan önemli kazançlar belki birkaç yıl uzakta ya da daha kötüsü, asla gerçekleşemez.

9. Ripple (XRP)

Ripple, hem bir kripto para birimi hem de küresel bir ödeme sistemidir. Destekçileri, kullanıcı olarak dünya genelinde çok sayıda bankanın bulunduğunu iddia ediyor.

Ripple, çok miktarda para biriminde işlem yaparken yaygın şekilde aracı olarak kullanılır.

Dalgalanan küresel e-ticaret ile Ripple destekçileri sürekli olarak blok zincirini yükseltiyor. Kripto para birimi olarak Ripple, dünyadaki ticaret organizasyonları ve bankalar tarafından yasal kullanımı nedeniyle de hızla ilerliyor.

Böylece Ripple yatırım için mükemmel bir kripto para birimidir. Ancak geri dönüşteki iyi beklentilerin gerçekleşmesi biraz zaman alabilir.

10. Cardano (ADA)

Cardano çok düşük fiyatlı – birim başına bir kuruştan daha az. Ancak, bu düşük fiyat ona büyük bir popülerlik kazandırdı. Kripto para piyasasında ilk kez yatırımcılar Cardano’yu gelecekte çok fazla kazanacağını umarak stokladılar.

Cardano’ya yatırım yapmak çok fazla finansman gerektirmez. Portföyünüz için birkaç parsel satın almak mantıklıdır: Fiyatları sadece yükselebilir.

Cardano ayrıca çok sofistike bir blockchain üzerinde çalışıyor ve bu nedenle mükemmel gizlilik ve ticaret hızı sunuyor.

Kripto Para Birimlerine Yatırım Yapmadan Önce

Kripto para birimlerine yatırım yapmayı ciddi olarak düşünürseniz, akılda tutulması gereken bazı gerçekler.

Kusursuz Anonimlik Yok: Kripto para birimlerinde alım, satım veya ticaret, sanıldığı kadar anonim değildir. Kripto paralar için kredi kartı / banka kartı ile ödeme yaptığınızda, işlem izlenebilir.

Kalıcı Kayıplar: Tüm kripto para birimleri online olarak bilgisayar tabanlı cüzdanlarda ve donanım cüzdanlarında saklanır. Bunlara yalnızca karmaşık şifrelerle erişilebilir. Şifrelerin kaybedilmesi, kripto para birimlerinin kalıcı olarak kaybedilmesi anlamına gelebilir.

Mevzuat: Kripto para birimleri ile ilgili hükümet mevzuatı yoktur. Bu nedenle, bunlarda her türlü ticaret ülkeniz tarafından yasaklanabilir.

Garantisi Yok: Kripto para birimlerinin kendi meraklıları var. Kripto paraların geleceği konusunda dünya çapında şiddetli tartışmalar yaşanıyor. Ancak hiçbir taraf, kripto para birimlerinin kalıcı olacağını garanti edecek kanıt sağlayamadı. Kısacası, bir gecede soyu tükenebilir.

Dolandırıcılar: Ne yazık ki, kripto para ticareti dolandırıcılık ile doludur. Online dolandırıcılar, kripto para yatırımcılarının cüzdanlarını boşaltmak için sahte borsalar açtı. Diğerleri kripto paraları çalmak için şifreleri hackledi.

Kolluk Kuvvetleri: Tüm kripto para piyasası, çeşitli ülkelerin kolluk kuvvetlerinin tarayıcısı altındadır. Bunun nedeni, kripto para birimlerinin diğerlerinin yanı sıra teröristler, uyuşturucu tüccarları ve vergi kaçakçıları tarafından kullanılabilmesidir.

Sonuç

Bazı dezavantajlara rağmen, kripto para birimleri, özellikle uzun vadede yatırım için mükemmel yollar sunuyor. Çoğu kripto para birimi esneklik gösterir ve herhangi bir duraklama döneminden sonra daha yüksek oranlara sıçrar.

Kripto para yatırımları kısa vadeli kazançlar için uygun değildir. Önemli karlar toplamak için portföye bağlı kalmanız ve yatırımlarınızı uzun süre tutmanız gerekir.

İlk Yorumu Siz Yapın

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir