"Enter"a basıp içeriğe geçin

Öğrenciler İçin İnternetten Para Kazanma Yolları 2020

Çoğu zaman ders programları nedeniyle öğrenciler için para kazanmak güçtür. Aslında öğrencilerin herkes gibi kira ödemeleri, yiyecek, giyecek ve gittikçe pahalılaşan ders kitapları için paraya ihtiyacı var.

Bunca masraf öğrencilerin her zaman ekstra paraya ihtiyaç duymalarına neden oluyor. Birçok üniversite kampüste iş imkanı sunuyor, ancak yüksek talep olduğu için fırsat kalmıyor.

İnternetten çalışmak, öğrencilerin odalarından ayrılmadan becerilerini sunarak para kazanabilecekleri anlamına gelir. Tek ihtiyaçları olan bir internet bağlantısı ve neyse ki artık bunu her yerde bulmak mümkün.

Basit gerçek şu ki, belirli becerilere sahipseniz internetten para kazanmanın birçok yolu vardır. Bunlar yazma, düzenleme, tasarım, blog oluşturma ve daha fazlasını içerir. İnternet sonsuz bir kaynaktır. Basitçe söylemek gerekirse internette her zaman öğrenciler için para kazanma yolları vardır.

İnternetten para kazanmak, kendi çalışma saatlerinizi seçmenizi ve aşağı yukarı kendi programınızı yaptığınız anlamına gelir. Ayrıca öğrenciler için internetten para kazanma yolları, belirli saatte çalışmak yerine proje üretmekle ilgilidir, bu nedenle programınızı kendi ihtiyaçlarınıza göre ayarlamak kolaydır.

İnternetten para kazanmak için bilmeniz gereken tek şey, becerikli olduğunuz tarafı bulmak ve bunu doğru kullanmaktır. Neyse ki, bunu anlamanıza yardımcı olabilecek yüzlerce kaynak var.

Öğrenciler İçin İnternetten Para Kazanma Yolları:

1- Freelance Yazarak Para Kazanmak

Serbest yazı işleri internette her zaman talep görmektedir, çünkü işletmeler yayınlamak için sonsuz miktarda içeriğe ihtiyaç duyar.

Serbest yazı akla gelebilecek herhangi bir konu hakkında olabilir. Serbest yazar olarak bir inşaat şirketi için bir site açıklaması yazıyor, yerel bir işletmenin sosyal medya yayınlarını bir araya getirmesine yardımcı oluyor veya özel tıbbi hizmetler hakkında bilgilendirici makaleler yazıyor olabilirsiniz.

Serbest yazarların iyi araştırmacılar olmaları gerekir, çünkü yapacakları iş, son teslim tarihleri olan pek çok konuda bilgili bir şekilde yazmakla ilgilidir. SEO genellikle web içerikleri için gerekli olan bir beceri olduğundan arama motorları için makaleleri optimize etme konusunda bazı bilgilere sahip olmak da iyi bir özelliktir.

İyi yazabiliyor, kapsamlı bir araştırma yapabiliyor ve bazen sıkı son tarihler altında çalışabiliyorsanız, serbest yazı öğreciler için internetten para kazanma fırsatı olabilir.

SadeceON gibi siteler başlamak için iyi yerlerdir. Hatta forumlarda yüzlerce serbest yazma işi bulabilirsiniz. Serbest yazarlar genellikle kendi çalışma saatlerini ve kendi ücretlerini seçebilirler, böylece proje başına ne kadar ödeme alacaklarına karar verirler.

Serbest yazar olmak çin başka bir yaklaşım, uzmanlığınız olan alanlarda doğrudan bloglara ve web sitelerine başvurmak ve doğrudan hizmetlerinizi sunmaktır. Bu genellikle daha iyi kaznmanın bir yoludur, çünkü SadeceON gibi aracılar komisyon alır.

Birçok web sitesi sahibi olarak en iyi yazarlarımızdan bazılarını bu şekilde doğrudan benimle iletişime geçen kişiler arasından işe aldım.

2- Online Anketlere Katılarak Para Kazanmak

Online anket doldurmak, telefonunuzdan bile para kazanmanın bir yoludur. Şirketler, müşteri demografik özellikleri hakkında daha iyi bir fikir edinmek ve insanların hangi ürün ve hizmetleri aradığını bulmak için sürekli olarak araştırmalar yapmaktadır.

Bu anketler yalnızca birkaç kısa soru olabilir veya yarım saat veya daha fazla sürebilir. Anket katılımcıları tüketim alışkanlıkları ve tercihleri ile ilgili soruları cevaplar ve zamanları için nakit veya ödül kazanırlar.

3- Transkripsiyon veya Altyazı İşleri

Online altyazı ve transkripsiyon işleri serbest yazıya benzer. Transkripsiyon işleri genellikle videolar izlemek veya ses dosyalarını dinlemek ve daha sonra bunları bir işletme veya kamu tarafından kullanılmak üzere yazmaktır. Ücret oranı, projenize veya uzmanlık seviyenize bağlı olarak farklı olabilir.

Bu arada altyazı, videolar için altyazı oluşturmakla ilgilidir. Bunlar reklamlardan eğitim videolarına kadar her şey olabilir. Altyazıların sesle senkronize edilmesi gerekir, böylece metin ekranda konuşulduğu sırada görünür.

Transkripsiyon ayrıntılı ve odaklanmış bir para kazanma yoludur, bu yüzden herkesin yapabileceği bir şey değildir. İyi haber şu ki, neredeyse her zaman transkripsiyon çalışmasına ihtiyaç var. Serbest yazıda olduğu gibi tek ihtiyacınız olan bir bilgisayar ve internete erişim. Dikkatlice dinleyerek notları doğru bir şekilde yazabiliyorsanız, yazıya dönüştürme veya altyazı öğrenciler için internetten para kazanma fırsatı olabilir.

4- Online İngilizce Öğretme İşi

Online öğretmen olarak çalışmak için birçok fırsat var. Öğretmenler ve öğrenciler, tıpkı fiziksel bir sınıftaymış gibi görüntülü sohbet yoluyla iletişim kurabilecekleri online bir sınıfta buluşurlar. Bu işlerin çoğu İngilizce öğretiyor. Bu işler, sınıf veya bire bir oturumlar için dünyanın her yerinden öğretmenleri ve öğrencileri birbirine bağlar.

ESL eğitim sertifikası sunan birçok web sitesi vardır. Web sitesine bağlı olarak önceki öğretim deneyimine ihtiyacınız olabilir. Çoğu öğretmenin öğretmeye başlamadan önce bir sertifika alması gerekir. Ancak sonra gerçekten çok iyi para kazanmanız olasıdır.

Online İngilizce öğretmenleri saatte 15 dolar ya da daha fazla kazanabilirler. Ayrıca kendi zaman aralıklarını seçme özelliği, üniversite öğrencileri için harika bir iş haline getiriyor. Online ESL sınıflarına ev sahipliği yapan birçok web sitesi, sınıftaki öğretmenlere yardımcı olmak için kendi müfredatlarını da sağlar.

İngilizce’yi ikinci dil olarak öğretmek, üniversite öğrencilerinin dil öğrenmeye çalışan insanlara yardım ederken kendi zamanlarında iyi para kazanmaları için harika bir yol olabilir.

5- Online Özel Ders İşleri

Dünyanın her yerinden birine İngilizce öğretmek kadar iddialı bir işle ilgilenmiyorsanız, özel ders sizin için daha iyi bir seçenek olabilir. Öğrencileri ve öğretmenleri aynı ortamda bire bir buluşturan onlarca ders sitesi vardır.

Hemen hemen her konuda öğretmen olmak için başvurabilirsiniz. Bildiğiniz belirli bir konuda özel ders arayan bir öğrenci varsa, bunun için de başvurabilirsiniz. Çoğu online ders sitesi, becerilerinizi, deneyiminizi ve en bilgili olduğunuz alanları ayrıntılı olarak anlatan bir öğretmen profili oluşturmanızı sağlayacaktır. Bu, öğrencilerin sizinle bağlantı kurmasını kolaylaştırır.

Özel dersler öğrencinin ihtiyaçlarına bağlı olarak uzun veya kısa süreli olabilir. Bir öğrenciyle belirli bir ders için tüm dönem boyunca çalışıyor olabilirsiniz veya sadece birkaç saat boyunca sınava hazırlanmalarına yardımcı olabilirsiniz. Birçok seçenek var ve online öğretmenler ne tür bir iş yapacaklarına karar verme konusunda tamamen özgürdür.

Özel ders, üniversite öğrencilerinin ekstra para kazanması için klasik bir iş modelidir. Şimdi, derslerinde yardıma ihtiyacı olan öğrencilerle dolu tüm bir internetten yararlanabilirler. Diğer internetten para kazanma yollarının çoğunda olduğu gibi kendi çalışma saatlerinizi seçebilir ve istediğiniz ücretleri alabilirsiniz.

6- Sosyal Medya Yöneticisi

Sosyal medya yöneticisi, üniversite öğrencileri için mükemmel bir internetten para kazanma fikridir. Çoğu üniversite öğrencisi muhtemelen Facebook, Twitter, Instagram ve diğerleri gibi çoğu sosyal medya platformuna zaten aktif olarak kullanıyor.

Günümüzde hemen hemen her işletmenin sosyal medya hesabı var ve bu platformları yönetmek çok fazla ayrıntı istiyor.

Dahası, işletme sahipleri sosyal medya sayfalarının nasıl yönetileğini, hangi içeriği yayınlamaları gerektiğini veya müşterileriyle nasıl etkileşim kurmaları gerektiğini de bilmeyebilir.

Sosyal medya yöneticileri bunların hepsini halleder. Uzaktan kolayca yapılabilen bir iştir. Bir sosyal medya yöneticisi olarak, şirket fırsatlarının ve etkinliklerinin tanıtımına, müşterilerin ilgisini çekmeye ve reklam vermeye yardımcı olursunuz.

Her işletmenin sosyal medya kampanyalarını nasıl yürüteceği konusunda farklı fikirleri olacaktır, bu nedenle iyi iletişim becerileri önemlidir.

Bir şirket hesabından günde birkaç kez tweet atıyor olabilirsiniz veya belki de işletme en yeni ürünlerinin günlük Instagram yayınlarını istiyor olabilir.

Sosyal medya yöneticileri, işletme sahipleri ve müşterileri arasında aracı oldukları için cana yakın olmalı ve iletişim kurabilmelidir.

7- Özgeçmiş Yazarak Para Kazanmak

İnternette özgeçmiş yazma konusunda yardım arayan yüzlerce insan var. Becerilerini ve deneyimlerini en iyi nasıl göstereceklerinden emin olmadıkları ya da bilgilerini özel bir iş için uyarlama konusunda yardıma ihtiyaçları olsun, yardım için ödeme yapmaya hazırlar. Etkileyici bir özgemişin nasıl yazılması gerektiğini biliyorsanız, bu internetten para kazanmak için harika bir fırsattır.

Özgeçmiş yazarı olarak müşterinizin isteklerine ve özel koşullarına dikkat etmeniz gerekir. Ayrıca, potansiyel işverenlerin dikkatini çekmelerine yardımcı olmak için bunları uyarlayabilmelisiniz.

Birçok özgeçmiş yazarı SadeceON gibi halka açık freelance sitelerde iş ilanları bulabilir. Ayrıca, basit bir Google araması, bir başkasına yardım ederken aynı zamanda kolay para kazanmak için yüzlerce fırsata ulaşmanızı sağlayabilir.

8- Grafik Tasarımcı

Grafik tasarım becerileriniz varsa, bunu serbest grafik tasarımcı olarak para kazanmak için kullanabilirsiniz. Pek çok insan, küçük işletmelerinin logoları, şirket sunumları ve daha fazlası gibi bir kerelik projeler için grafik tasarımcı bulmak üzere internete yöneliyor.

Serbest grafik tasarımcı olarak kendi ücretlerinizi belirleme gücüne sahipsiniz. Belirli bir proje için gereken saatlik ücrete veya beceri düzeyine göre müşterileri nasıl ücretlendireceğinize karar verebilirsiniz. Çalışmanız için uygun şekilde ödeme aldığınızdan emin olmak için Upwork gibi bir platformda böyle serbest işler yapmak iyi bir fikirdir.

Ayrıca, potansiyel müşterilere en iyi çalışma örneklerini gösterebileceğiniz bir web sitesine sahip olmak, daha fazla iş almanıza yardımcı olacaktır. WordPress gibi bir sistem kullanarak bir web sitesini kendiniz kolay açabilirsiniz.

9- Metin Editörü

İnternetteki insanlar sadece yazar aramıyorlar. Ayrıca editörlere de ihtiyaçları var. Bu bir okul projesi, bir şirket teklifi, bir özgeçmiş veya herhangi bir sayıda başka belge için olabilir. İyi bir editör olarak sahip olmanız gereken tek şey ayrıntılara dikkat etmek ve dilbilgisini kavramaktır. İşiniz, her şeyin mantıklı olduğundan, uyumlu bir şekilde aktığından, noktalama işaretlerinin düzgün olduğundan ve dilbilgisinin iyi olduğundan emin olmaktır.

İnternet, yarı zamanlı online iş arayan öğrenciler için seçeneklerle doludur. Bazıları özel becerilere sahipken bazıları sadece internet bağlantısı gerektirir. Günde sadece birkaç saat ya da haftada birkaç gün çalışmak için zamanınız olsa bile hepsi evden ayrılmadan ekstra para kazanabileceğiniz işlerdir.

10- Stok Fotoğrafçılık Yaparak Para Kazanmak

Eğer fotoğraf tutkunuz varsa ve iyi çekim yapıyorsanız, o zaman bir fotoğrafçı olarak gelir elde etme olanakları vardır. Görüntülerinizi yüklemenize ve her indirildiklerinde para kazanmanıza izin veren çok sayıda stok fotoğraf sitesi vardır.

İndirme başına ödeme genellikle küçüktür, bu nedenle büyük bir çalışma alanı oluşturmanız gerekir. Bu muhtemelen yavaş bir süreç olacaktır, ancak hobiniz zaten fotoğrafsa, o zaman mantıklı olabilir.

Stok fotoğraf sitelerine bir göz atmalı ve ne tür görüntülerin iyi satıldığını görmelisiniz, genellikle daha genel olan ve bir işe yönelik görüntüler en popüler olanlardan bazılarıdır.

11- Blog Yazarak Para Kazanmak

En kolay ve en eğlenceli yollardan biri kendi blogunuzu açmaktır. Çok fazla teknik bilgi gerektirmez. İhtiyacınız olan tek şey, hakkında yazabileceğiniz bir ilgi, daha da iyisi, bir tutku.

Pazarın zaten doygun olduğunu düşünebilirsiniz, sonuçta tonlarca blog ve web sitesi var, bu doğru. Ama bu senin için yer olmadığı anlamına gelmez.

Tam ayrıntılarına girmeyeceğim, söyleyeceğim tek şey mümkün olduğunca kazançlı bir konuyu seçmek zorunda olduğunuz. Kitleniz ne kadar spesifik olursa, sizi bulmaları ve sizinle bağlantı kurmaları o kadar kolay olur.

12- Uygulama Oluşturun

Uygulamalar hayatımızı ele geçiriyor. Onları seyehat etmek için kullanıyoruz, mali durumumuzu takip etmek için kullanıyoruz, eğlenmek için veya insanlarla ile iletişim için kullanıyoruz.

Bir uygulama için iyi bir fikriniz varsa neden devam edip yapmıyorsunuz?

Bir uygulama tasarlamak için deneyimli bir programcı olmanıza gerek yok. İnternette basit bir uygulama oluşturmanıza yardımcı olacak onlarca yazılım var. Daha karmaşık projeler için bir profesyonelle çalışabilirsiniz.

13- Freelance Olarak Çalışın

İş bulamadıkları için mücadele eden çok yetenekli bireylerin birçok hikayesini duydum. İzlemek acı verici.

Bu insanlara verebileceğim en iyi tavsiye, büyük bir şirket için çalışmaktan kurtulmaktır. Çevremizdeki dünya hızla değişiyor ve 9 ila 5 artık olmayacak. Daimi işlerin aksine serbest çalışma payasası hızla yükseliyor.

Şimdi bazı insanlar bu değişime karşı dirençli olabilir. Elbette daha az istikrarlı, ancak madalyonun diğer tarafına bakmak gerek.

Serbest çalışan olmak ve iş almak temelde daha fazla özgürlük demektir. Kendi patronun olmak demek ve bu hepimizin uğraştığı bir şey değil mi?

İnternet sayesinde becerilerinizi pazarlamak ve insanların hizmetleriniz için size ödeme yapmalarını sağlamak hiç bu kadar kolay olmamıştı.

SaceceON, Upwork veya Freelancer gibi web siteleri başlamak için harika yerlerdir. Tek yapmanız gereken bir profil oluşturmak, becerilerinizi listelemek ve yakında sizin için uygun olan potansiyel işlere erişebilmeniz.

14- İhtiyacınız Olmayan Şeyleri Satın

Sadece ekstra para kazanmakla kalmayacak, aynı zamanda hayatınızı kolaylaştıracaksınız. Çok fazla insan var ve ben kendimi buraya dahil ediyorum, yararsız mallara dayanıyorum.

İhtiyacınız olmayan şeylerin hepsi iyi bir şekilde kullanılabilir. Bir adamın çöpü başka bir adamın hazinesidir ve çöpünüzü hazineye dönüştürmek hiç bu kadar kolay olmamıştı.

İnternet sayesinde sattıklarınızı arayan insanlarla kolayca bağlantı kurabiliriz. Hatta bu mallarla ticaret yapmaktan kazanç sağlayan insanları bile biliyorum.

Ya sadece daha yüksek bir fiyata satıyorlar ya da sattıkları ürünlerin değerini arttırmak için biraz zaman ayırıyorlar. Eski bir mobilya parçasını yenilemek gibi.

15- Sanal Asistanlık Yaparak Para Kazanmak

Sanal asistanlık işleri temel olarak çeşitli müşterilere organizasyon becerileri sunmakla ilgilidir. İnsanlar, sosyal medya sayfalarını yönetmek, veri toplamak, e-posta göndermek, projeler için araştırma yapmak veya müşterilere ulaşmak gibi geleneksel işleri yapmak için birine ihtiyaç duyduklarında sanal asistanlara giderler.

Sanal asistan olmak için deneyim gerekmez. Sadece odaklanabilmeniz ve hızlı bir şekilde organize olarak çalışabilmeniz için gereken becerilere sahip olmanız gerekir. Elbette, uzaktan çalışacağınız için temel iletişim becerilerine de sahip olmanız gerekir. Sanal asistanlar iyi para kazanırlar ve çok çeşitli farklı sektörlerde çalışma ve farklı işler yapma fırsatına sahiptirler.

16- Veri Girişi İşleri

Veri girişi, üniversite öğrencileri için iyi bir internetten para kazanma yoludur. Bazen diğer seçenekler kadar ödeme yapmaz, ancak saatte 5 dolar aralığında olabilir. Veri girişi esasen bir şirket için ev görevlisi olarak çalışmaktır. Yazılım sistemlerine manuel olarak yüklenmesi gereken projeler, bordro, fatura veya diğer şirket bilgileri hakkında size iş verilecektir.

Konu ve yazılım gereksinimleri şirkete bağlı olarak değişecektir ve aşina olmanız gereken bazı özel görevler olabilir. Ancak, çoğunlukla, veri girişi herhangi bir özel beceri veya önceki deneyim gerektirmez.

Veri girişi bazen biraz sıkıcı bir görev olabilir, ancak iyi haber, oldukça basit olmasıdır. Hızlı bir şekilde yazabiliyorsanız, bir veri girişi işi için mükemmel bir adaysınız demektir.

17- Amazon Mturk (Mikro İşler Yaparak Para Kazanmak)

Amazon’un, serbest yazarlar ve evden çalışan insanlar için, incelemeler yazmaktan müşteri hizmetlerine, manual işlere kadar birçok farklı işi var. Böyle büyük bir şirket için çok şey gerekiyor. Online çalıştığı için işlerinin çoğu buradadır. Bu, internetten para kazanmak isteyen üniversite öğrencileri için iyi bir haber.

Bir Amazon Mturk olarak, sizden talep edilen çeşitli görevleri yapmak için oradasınız. Bu, anket doldurmak, içeriği netlik ve uygunluk açısından gözden geçirmek veya veri toplamak anlamına gelebilir. Bu işler mikro görevler olarak bilinir ve Amazon pazarının verimliliğini ve üretkenliğini artırmak için tasarlanmış hızlı işlerdir.

Diğer birçok online işte olduğu gibi, kendi zamanlamanızı ayarlayabilirsiniz. Ancak, elbette, son teslim tarihlerini de karşılayabilmeniz gerekir. Bu tür işler için hızlı çalışmak şarttır, ancak programınızı istediğiniz zamana ayarlayabilirsiniz.

18- Arama Motorlarını Değerlendirin

Arama motoru değerlendiricileri, Google ve Bing gibi genel arama motorlarının hataları düzeltmesine ve sorunsuz ve verimli bir şekilde çalışmasına yardımcı olmaktan sorumludur. Bilgisayar algoritmaları bu hataları yakalamak için çok şey yapabilir. Ancak, yine de insanların bunları gözden geçirmesi önemlidir.

Arama motoru değerlendiricileri arama motorlarına bakar ve işlevleri ve bunların nasıl geliştirilebileceği hakkında online raporlar gönderir. Tek ihtiyacınız olan bir bilgisayar ve internet bağlantısı.

Bu arama motorları büyük miktarda internet trafiğinin başladığı yerdir, bu yüzden verimli bir şekilde çalışması çok önemlidir. Bir arama motoru değerlendiricisi olarak bir işe başlarsanız, işvereniniz size arama motorlarını test etmenize ve daha sonra geri bildirimde bulunmanıza yardımcı olacak bazı görevler verecektir. Özel bir beceri gerekmez ve istediğiniz zaman çalışabilirsiniz.

Bir arama motoru değerlendiricisi olarak başlamanıza yardımcı olabilecek birkaç site vardır. Bunlar arasında Leapforce, Lionbridge ve Appen.

19- Gizli müşteri Olun

Casus olmayı hayal ettiyseniz, gizemli alışveriş sizin için iyi bir iş olabilir. Şirketler kuruluşlarının müşteri etkileşimlerini izlemek amacıyla gizemli alışverişçiler kiralarlar.

Gizli müşteriler, düzenli müşteriler olarak poz verir ve müşteri hizmetlerinden nakliye sürelerine ve daha fazlasına kadar şirketle ilgili tüm deneyimlerini not eder.

Şirketler bu bilgileri hizmetlerini nasıl geliştirebileceklerine karar vermek için kullanırlar. Ayrıca şirketteki herkesin şirket politikasına uygun şekilde çalıştığından emin olmak için gizemli alışveriş yapanları kullanabilirler.

Bunun gibi işler hakkında iyi haber, gerçekten herhangi bir özel beceri veya hatta ekstra çaba gerektirmemesidir; yapmanız gereken tek şey alışveriş yapmak ve ardından raporunuzu göndermektir. Her şirketin belirli gereksinimleri olacaktır, ancak gerçekten sadece işleriyle ilgili deneyiminizi duymak istiyorlar.

20- Ürün veya Uygulama Test işi

İster inanın ister inanmayın, ürünlerini kullanmak için insanlara ödeme yapmak isteyen şirketler var.

Genellikle ürün test uzmanları işe başvurur ve adreslerini verir. Daha sonra şirket onlara ücretsiz bir ürün gönderir. Bu, makyaj ürünlerinden elektronik aletlere, ev eşyalarına kadar her şey olabilir. Ürün test edicilerin tek yapması gereken ürünü kullanmak ve şirket için bir inceleme yazmak.

Tüm bu süreç telefon uygulamaları için de geçerlidir. Uygulama geliştiricileri her zaman üretim peşinde ve uygulamalarının iyi çalıştığından ve rahat, işlevsel ve kullanıcı dostu olduğundan emin olmak istiyorlar.

Uygulama testçileri, uygulamayı telefonlarına indirip belirli bir süre boyunca kullanmalıdır. Genellikle, geliştiriciler online bir inceleme isteyecek ve karşılaştığınız aksaklıklar hakkında bilgi vermenizi isteyecektir. Ürün ve uygulama testi, çok fazla çaba harcamadan ekstra para kazanmanın basit bir yoludur.

21- Para Kazandıran Uygulamalar

Akıllı telefonumuzu satın almak için çok para harcıyoruz, ancak akıllı telefonumuzun tüm potansiyelini kullanmıyoruz. Hayatımızı kolaylaştıracak birçok uygulama ve özellik var ve bazıları biraz para kazandırıyor.

Akıllı telefonunuza yükleyebileceğiniz ve bir miktar ek gelir elde edebileceğiniz yüzlerce para kazandıran uygulama vardır. Ama şimdi size daha kısa sürede daha fazla gelir sağlayan en iyi 20 uygulamayı nasıl bulacağınızı göstermek istiyorum. En popüler para kazandıran uygulamalar.

Sonuç

Şu anda internetin gücünü kullanarak fazladan gelir elde etmek için daha fazla fırsat olmamıştır. Dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca kişi uzaktan çalışan topluluğun bir parçasıdır ve online yarı zamanlı veya tam zamanlı gelir elde etmektedir. Her geçen gün kendi evinizin rahatlığında para kazanma olanakları artıyor.

Hangi seçeneğin sizin için en iyi olduğuna karar vermeden önce, becerilerinizi ve yeteneklerinizi değil aynı zamanda ilgi alanlarınızı da düşünün – hoşunuza giden bir şey yaparak para kazanmak mükemmel bir şekilde mümkündür.

Bu, beğendiğiniz konular hakkında serbest yazı yazmak, ürünleri test etmek ve incelemeler yazmak veya günlerinizi sosyal medyada etkileşime girerek geçirmek olsun. İnternette kaliteli iş için para ödemek isteyen çok sayıda işveren var.

Acele etmeyin ve bağlantı kurun, farklı web sitelerini ve uygulamaları test edin ve sizin ve programınız için uygun olanı bulun.

İlk Yorumu Siz Yapın

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir