"Enter"a basıp içeriğe geçin

Instagramdan Para Kazanmak – İşe Yarayan Taktikler

Instagramı gelir kapısı haline getirmek istiyorsanız öncelikle sabırlı davranmanız gerekir. Çünkü bir anda kazanç sağlamanız mümkün olmaz. Öncelikle hesabın para kazandıracak hale getirilmesi önem arz ediyor. Instagramdan para kazanmak isteyenlerin:

• Gerçek takipçiler eşliğinde hesabını popüler hale getirmesi önemli.
• Yaratıcı paylaşımlar sayesinde dikkat çekici olması mümkün.
• Güven vermesi için de belli başlı taktikler mevcut.

İlk etapta güvenlik ve popülerlik göz önünde bulundurulmalı. Çünkü bu özelliklere sahip olan hesaplardan kazanç sağlanabilir. Örneğin sponsorluk ve reklam anlaşmaları için bu özelliklere sahip olan hesaplarla görüşme sağlanır. Ürün satışı da yine güvenilir hesaplardan gerçekleşir.

Instagram Hesabım Nasıl Popüler Hale Gelir?

Popüler Instagram hesapları çok sayıda reklam alıyor. Reklam gelirlerinin de bir hayli fazla olduğunu düşünürsek hesapları popüler hale getirmek için harekete geçilebilir. Peki bunun için neler yapılır soracak olursanız:

-Yaratıcılık: Farklı bir düşünceye sahip olmak, farklı ürünleri çıkarmak ya da farklı projelere imza atmak zor gelebilir. Ancak ne yazık ki Instagram ortamı farklılıkları sever. Bunun için önceden bulunmamış bir fikri ortaya atabilirsiniz. Ya da mevcut olan fikirleri daha özgün bir şekilde sunmaya başlayabilirsiniz.

-Güvenilirlik: Hesapların güven vermesi de kazancı etkiler. Instagramdan para kazanmak için güvenli hesap taktikleri uygulanmalı. Örneğin ürün satışı varsa ödeme ve kargo seçenekleri buna göre ayarlanmalı. Biyografı doğru şekilde hazırlanmalı ve takipçi sayısı arttırılmalı.

Instagram Hesabı Nasıl Güven Verir?

E-ticaret üzerinden para kazanmak isteyenlerin güvenliği dikkate alması gerekir. Çünkü ödeme söz konusu olunca herkes bu durumu sorgular. Dolandırıcı hesapların sayıca fazla olması da kullanıcıların daha dikkatli davranmasına neden olmakta. Instagramdan para kazanmak isteyenler:

• E-ticaret adına ödeme yöntemlerini baştan gözler önüne sermeli.
• Kargo seçenekleri de açıkça ifade edilmeli.
• Kesintisiz ve sorunsuz iletişim ağlarına yer verilmeli.

Bu detaylar kullanıcılara güven verir. Aynı oranda takipçi sayısının fazla olması da dikkate alınan hususlar arasında. Öyle ki ürün satın almak isteyenler önce ürünlere baksa da devamında takipçi sayısını dikkate alır. Hatta paylaşımlara yapılan yorumlar ve beğeniler de göz önünde bulundurulur.

Instagram Takipçisi Neden Önemli?

Önemli çünkü bu durum hesabın güvenilir ve kaliteli olduğunu gözler önüne serer. Öyle ki talebin fazla olduğu ürünler, internet siteleri, kullanıcılar her zaman merak uyandırır. Neticesinde de daha fazla etkileşim meydana gelir. Bu nedenle:

-Takipçi Arttırma: Instagramdan para kazanmak isteyenlerin takipçi sayısının üzerinde durması gerekir. Sayının artış göstermesi için yaratıcı ve güvenilir içeriklere yer verilmeli. Aynı zamanda takipçisi fazla olan hesapları takibe almakta kazandırır.

-Reklamlar: İşletme hesabına geçen kullanıcılar Instagram üzerinden reklam verebilir. Çok makul tutarlardan reklam verilir ve hesabın tanıtımı gerçekleşir. Yine bu duruma bağlı olarak takipçinin artış göstermesi mümkün olacaktır.

Instagram Reklam Hizmetleri Nelerdir?

Instagramdan para kazanmak için reklam ve sponsorluk anlaşmalarına gidilebilir. Özellikle de influencer olarak adlandırılan kişilerin bu yolla ciddi gelirler elde ettiği açık durumda. Şöyle ki:

• Takipçi sayısı fazla olan hesaplar ünlü markaların reklamlarını yapar.
• Reklamı gören takipçiler markaların ürünlerine yönelir.
• Bu eğilimin fazla olmasını sağlamak isteyen markalar hesaplarla anlaşma sağlar.

Reklam anlaşmaları en baştan belirli bir fiyat doğrultusunda gerçekleşebilir. Haricinde markaya yönelen takipçi sayısı üzerinden de fiyata karar verilebilir. Her türlü kazanç getiren reklam anlaşmaları için hesabın popüler olması önemli. Yani takipçisi fazla olan kişilerin bu tarz reklamlardan para kazanmaları mümkün olacaktır.

Instagramda Nasıl Ticaret Yapılır?

Her türlü ürüne ya da hizmete karşılık ticaret yapılabilir. Mesela seyahat, yemek ya da giyim bunlardan sadece birkaç tanesi. Instagramdan para kazanmak isteyenlerin dikkate aldığı hususlardan bir tanesi de ticaret. Bunun için:

-Ürünler & Hizmetler: İlk etapta ürün ya da hizmet tercihinde bulunmanız önemli. Yepyeni bir fikir üretebilir ve herkesi şaşırtabilirsiniz. Ya da var olan fikirleri farklı şekillerde sunarak dikkat çekebilirsiniz. Örneğin çanta satabilir, yemek siparişi alabilirsiniz.

-Ödeme & Kargo: Ticaret unsuru olarak ödeme seçenekleri göz önünde bulundurulur. Daha çok kapıda ödeme tercih edilir. Kargonun makul ve hızlı olmasına da dikkat edilir. Kısacası kullanıcıların taleplerine göre e-ticarete hazırlanmak gerekir.

Instagram İşletme Hesabı Nasıl Açılır?

Herkes Instagram hesabını işletme olarak tanıtabilir. Bu alanda herhangi bir sınırlama bulunmuyor. Instagramdan para kazanmak için ilk etapta bu işleme geçilebilir. Şöyle ki:

• Hesaba giriş yapanlar ‘ayarlar’ kısmına katılmalıdır.
• ‘Hesap’ tercihinde bulunanlar ‘profesyonel’ tercihinde bulunabilir.
• Tercihinizin hemen arkasından hesap işletme olanak tanımlanır.

Aynı zamanda farklı araçlar üzerinden hesap tanıtımı gerçekleşebilir. Mesela bağlantılı olarak Facebook ya da Twitter araçlara başvurmak gerekir. Özellikle de hesabın daha güvenilir bir yapıya bürünmesi için bağlantılı hesapları zengin tutmanız bir hayli önemli.

Instagramda Analiz Nasıl Yapılır?

Instagramdan para kazanmak isteyenlerin doğru analizlere başvurmaları önemli. Yine bunun için profesyonel ya da işletme olarak ifade edilen hesaplar işinizi kolaylaştırır. Şöyle ki:

-Kitleler: İşletme hesapları size tüm analizleri gösterir. Örneğin hedef kitleye ilişkin bilgi sahibi olursunuz. Kitlenin yaş aralığı dahi gösterilir. Bu şekilde belirtilen kitle üzerine hizmet sunmaya başlayabilirsiniz.

-Girişler: Hangi saat aralıklarında daha fazla ziyaret edildiğinizi incelemelisiniz. Hatta bu duruma yönelik ayrı analizler mevcut. Örneğin akşam 9’dan sonra Instagram trafiğinin fazla olduğu görülür. Bu gibi durumlar da hesap kullanımına yön verir. Yani belirtilen saatlerde paylaşımlara geçilebilir.

Instagramda Neler Paylaşmak Gerekir?

Takipçi kazanmak isteyenlerin paylaşımlarına özen göstermeleri gerekir. Dikkat çekici ve beğeni toplayan paylaşımlar sayının artmasına etki eder. Takipçinin fazla olması Instagram kazançlarının da fazla olmasına etki eder. Bunun için ilk işinizi takipçiler üzerine olmalıdır.

Örneğin yaratıcı kitap sayfaları ya da üretilen şiirler gösterilebilir. Yemek tarifleri veya seyahat fotoğrafları eklenebilir. Tüm bu paylaşımların düzenli aralıklarla eklenmesi önemli. Gün içerisinde birkaç paylaşımda bulunmaya özen göstermelisiniz. Aynı zamanda:

• Story paylaşımlarında bulunmanız önemli.
• Hashtag eşliğinde takipçi arttırmak mümkün.
• Reklam vererek hesabı daha popüler hale getirebilirsiniz.

Bu yollar sayesinde paylaşımlar hem dikkat çeker hem de hesap popüler hale gelmeye başlar. Organik takipçi kazanan hesaplar zamanla üst seviyeye çıkar. Bu seviyeye bağlı olarak reklam ve sponsorluk elde edilir. Önceden de belirttiğimiz üzere Instagramdan para kazanmak isteyenler reklam anlaşmalarına da yer verir.

Instagramdan Geçinmek Mümkün mü?

Influencer olarak ifade edilen Instagram kullanıcılarının bu yolla geçimini sağladığı açık durumda. Çünkü ciddi anlamda kazanç sağladıkları görülüyor. Aynı şekilde e-ticaret yaparak geçimini sağlayanlar da mevcut. İnstagramdan para kazanmak için neler yapılmalı öğrenenler bu detayları dikkate alabilir. Ancak:

• Hepsine özenerek yola çıkmanız aynı sonuçları elde edeceğiniz anlamına gelmez.
• Ciddi bir uğraş ve sabrın neticesinde Instagramdan geçinmek mümkün olabilir.
• Doğru fikirler, güncel paylaşımlar ve yaratıcılık kazanç getirecektir.

Bu yolla elde edilen kazançlar önceleri çok fazla tatmin etmeyebilir. Ancak zamanla daha popüler ve güvenilir hale gelen hesaplardan yüksek kazançlar sağlanabilir. Yani en başta sabırlı ve kontrollü olmak en doğrusu olacaktır.

İlk Yorumu Siz Yapın

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir