"Enter"a basıp içeriğe geçin

Facebook’tan Para Kazanmak İçin Özel Tüyolar

Facebook günümüzde en çok kullanıcı sayısına sahip platform olarak yerini alır. Öyle ki hemen hemen her birimizin bir Facebook hesabı bulunur. Facebook dünya çapında oldukça büyük bir platformdur. Teknoloji çağı ile birlikte Facebook’tan para kazanmak bile mümkün hale gelmiştir. Peki ya nasıl?

Profil Oluşturarak İşe Başlayın!

Facebook’tan para kazanmak için ilk önce bir Facebook profiliniz olması gerekir. Kişisel hesabınızdan farklı bir hesap açmak her zaman yararınıza olacaktır. Çünkü hem gönderileriniz birbirine karışmaz hem de o hesap sadece yaptığınız iş ile ilgili olur.

Ayrıca ticari hesabınızda paylaştığınız her bir gönderiyi, kişisel profilinizde de paylaşarak, ticari hesabınızın reklamını yapabilirsiniz. Bu sayede kişisel profilinizdeki herkes ticari hesabınızdaki gönderilere rahatlıkla ulaşabilir.

Facebook’a mail veya telefon numarası ile kayıt olunabilir. Belirleyeceğiniz şifre de bundan sonraki girişlerinizde önemli bir unsurdur, akılda kalıcı, güvenli olmalıdır. Facebook’tan para kazanmak için kullanacağınız hesabınızda profil fotoğrafı da oldukça önemlidir. Sayfanızı yansıtabilmelidir.

Farklı Olun!

Facebook’tan para kazanmak için oluşturacağınız sayfanız her şeyden öte farklı olmalıdır. Birbirinin aynısı olan hesaplar insanları çekmeyecektir, beğeni almayacaktır. Facebook’tan para kazanmak için ise beğeni oldukça önemli bir unsurdur.

Bunun için kendinize bir konsept belirlemeniz gerekir. O konsept sonraki paylaşımlarınıza da yön vermelidir. Başka bir hesapta zaten var olan içeriklerin sizde bulunması hiçbir anlam ifade etmez. Size düşen bunları farklılaştırmak, kendi tarzınızı ortaya koymaktır.

Kaliteli İçerik!

Kaliteli içerik Facebook’tan para kazanmak konusunda oldukça önemlidir. Kaliteli içeriğin en önemli unsuru özgünlüktür. Yalan yanlış bilgiler içermemesidir. İçi boş bilgiler barındırmamasıdır. Yani bulunduğu, paylaşım yaptığı kategoriyi en iyi biçimde temsil etmelidir.

Kendi ilgi alanlarınızı doğru bir şekilde bilmeniz bu konuda oldukça önemlidir. Örneğin evcil hayvan sahibi birisiniz ve bu alanda bir sayfa açmak istiyorsunuz. Bu alan ile ilgili paylaşım yapmak, bu sayfada vakit geçirmek sizi hiçbir zaman sıkmayacaktır. Hep ilk günkü heves ile sayfanızı sürdürmenizi sağlayacaktır.

Oysa ki hiç ilgi alanınızı kapsamayan bir konuda yaptığınız paylaşımlar bir süre sonra tabiri caizse tıkanacaktır. İlgi alanınız olmayan bir konuda özgün olmak, kendi yorumunuzu, tarzınızı katabilmek sizi zorlayacaktır. Bu tür sayfalar uzun ömürlü de olmayacaktır.

Düzenli Paylaşıma Dikkat!

Düzenli paylaşım yapmak, Facebook’tan para kazanmak isteyenler de dahil olmak üzere tüm internet üzerinden para kazanma yöntemlerinde oldukça önemlidir.

Bir kurala, bir düzene bağlı kalın. Kendinize bir plan oluşturun ve o günlerde o saatlerde paylaşımlarınızı yapın. Bir süre sonra takipçileriniz de sizin paylaşımlarınızı o günlerde merakla beklesin.

Bir hafta paylaşım yapıp bir hafta paylaşım yapmayan bir hesap düşünün. Bu sayfa mı daha başarılı olacaktır? Yoksa her hafta belirli bir güne ve saate bağlı kalarak paylaşımlarını yapan sayfa mı?

Resimler, Videolar Oldukça Önemli!

Tüm sosyal medya mecralarında olduğu gibi Facebook’ta da görsel unsurlar oldukça dikkat çeker. Facebook’tan para kazanmak için ilgi çekici, konunuz ile ilgili görseller videolar paylaşmak önemlidir. Bu size fazlaca takipçi, beğeni getirecektir. Buna bağlı olarak da reklam kazançları elbette!

Yorumları Cevapsız Bırakmayın!

Sosyal medyayı böylesine cazip kılan en önemli özelliklerden birisi etkileşim. Facebook’tan para kazanmak için etkileşimi her zaman ön planda tutun.

Gönderilerinizin altına gelen yorumlara cevap verin, beğenin. Gelen soruları cevaplayın. Bu durum sayfanızı takip edenleri çok daha değerli hissettirecektir. Size yeni takipçiler, beğeniler getirecektir.

Beğeni En Önemli Unsur!

Paylaşımlarınızın beğeni alabilecek düzeyde kaliteli olmasına dikkat edin. Sayfanız ne kadar beğeni alırsa, o kadar yüksek bütçeli reklamlar alırsınız. Reklam kazançları Facebook’tan para kazanmak isteyenlerin en önemli kapısıdır.

Bu da şüphesiz ki beğenilere bağlıdır. Bunların organik beğeni olması oldukça önemlidir. Sahte yollara başvurularak yapılan beğeniler hem kalıcı olmayacak hem de organik takipçiler kadar değerli olmayacaktır, etkileşim yaratmayacaktır.

Eğlenceli olmak Facebook da dahil olmak üzere pek çok sosyal medya platformunda oldukça önemli. Çünkü insanlar sosyal medyayı, günlük yaşamın stresinden biraz olsun arınmak, kendilerine eğlenceli vakit ayırmak için kullanırlar. Bu açıdan bakıldığında paylaşımlarınızın eğlence boyutu da taşıması Facebook’tan para kazanmak isteyen sayfaların yararına olacaktır.

Sizin Konunuz ile İlgili Sayfalara Yorum Bırakın!

Varsayalım ki evcil hayvanlar üzerine bir sayfaya sahipsiniz. Benzer işler yapan sayfaların altına ilgili yorumlar bırakmanız sizin fark edilirliğinizi arttıracaktır. Yeni takipçiler kazanmanızı sağlayacaktır.

Facebook’tan para kazanmak isteyenlerin, paylaşım yaptığı konular ile ilgili diğer sayfalarda da varlığını göstermesi oldukça önemlidir. Varlığını hissettirmek bu noktada devreye girer.

Yarışmalar, Çekilişler Düzenleyin!

Sayfanızı takip etmeye, beğenmeye teşvik edecek yarışmalar çekilişler sayfanızı her daim dinamik ve dinç tutacaktır. Bu sayede büyüyen kanallarınız da çok daha fazla reklam almaya, ziyaretçi trafiği almaya başlayacaktır.

Tıklanan her reklam sizin sayfanız sayesinde satın alınan her ürün size kazanç olarak geri döner. Facebook’tan para kazanmak isteyenlerin işini kolaylaştıracaktır. Yarışmalar ve çekilişler ile insanları sayfanıza teşvik edin.

Sayfanızı çok daha ilgi çekici kılın! Diğer sayfa yöneticilerinden, sizin sayfanızın reklamını yapmalarını istemek de tanınırlık için bir çözüm yoludur. İş birliği ile sayfanız büyüyebilir, gelişebilir.

Şirket ve Ürün Tanıtımları Yapın!

Siz eğer ki belirli takipçi sayısına ulaşmışsanız, hatırı sayılır beğeni sayılarına da sahip iseniz şirketler sizi yakın markaja alacaktır. Onların ürünlerini tanıtmanız için sizinle iş birliği kurmak isteyeceklerdir.

Bu da Facebook’tan para kazanmak isteyenler için oldukça sık tercih edilen bir yoldur. Bunun için öncelikle takipçi sayılarınızı, beğenilerinizi yükseltmeniz, insanların ilgisini yaptığınız işler ile çekmeniz gerekli elbette!

Ne kadar Kazanç Sağlanabilir?

Facebook’tan para kazanmak beğenilerinize, sayfanızı takip edenlerin sayısına bağlıdır. Ne kadar çok takipçiniz, beğeniniz varsa buna bağlı olarak o kadar çok reklam alırsınız. Daha çok reklam daha çok kazanç anlamına gelir.

Ne kadar zamanınızı bu işe ayırdığınız da oldukça önemlidir. Kazançlara bakıldığında bu işi ana mesleği olarak bile yapan pek çok kişi mevcuttur. Facebook sayfanıza ne kadar çok zaman ayırırsanız o kadar çok kaliteli paylaşım yapar ve kazanç sağlarsınız.

Diğer Sosyal Medya Hesaplarınız ile İlişkilendirin!

Facebook’tan para kazanmak için tüm hesaplarınızı birbiri ile ilişkilendirin. Örneğin Facebook’ta yaptınız bir paylaşımın linkini Twitter’da da paylaşın.

Böylece Twitter’daki takipçileriniz de Facebook sayfanızı ziyaret etmiş, keşfetme şansı bulmuş olur. Keşfedilir olmak için tüm yolları deneyin. Keşfedilir olmanın en önemli yolu tüm kaynakları kullanabilmek ve kaliteli paylaşım yapmaktır. Kaliteli paylaşım demek, kalıcı takipçiler demektir.

Sizin de Artık Bir Facebook Sayfanız Var!

Evet! Artık sizin de bir Facebook sayfanız var! Hayalinizdeki kazançlara sahip olabilmek için ona her zaman ilk günkü özeni göstermeyi unutmayın. Sabrınızı hiçbir zaman kaybetmeyin. Sayfanızın keşfedilmesi biraz sabır gerektirecektir.

Ama başarılı bir hesap eninde sonunda isteklerine ulaşacaktır. Başarının anahtarının istemekten geçtiğini hiçbir zaman unutmayın. Sayfanızın keşfedilmesi biraz uzun sürse de siz her zaman umutlu, kararlı olun.

İlk Yorumu Siz Yapın

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir