"Enter"a basıp içeriğe geçin

Anket Doldurarak Para Kazandıran Siteler

Küçük çocuğu olan bir anne misiniz, üniversite öğrencisi misiniz yoksa sadece fazladan bir şey yaparak biraz ek para kazanmak isteyen biri misiniz? Evden çalışarak para kazanmak için çok çeşitli fırsatlar var. Kişisel yetenek ve becerilere bağlı olarak her insan kendi yolunu seçebilir.

Ancak, ekstra para kazanmak için kullanabileceğiniz olağanüstü yetenekleriniz yoksa ne yapabilirsiniz? İnternet çağında buna bir çözüm var; anket doldurarak para kazanmak.

Anketle para kazanmak dünya çapında yeni bir trend. Online anketlere katılmak isteyenlerin sağlık, spor veya günlük yaşamın herhangi bir yönünü kapsayan sorulara cevap vermesi gerekir.

Tamamlanmış her anket için, şirkete bağlı olarak nakit, hediye çeki vb. Şekilde ödüllendirilirsiniz.

Online anket dolurarak nasıl para kazanılır?

Para kazandıran anketler internet ortamında yapılmaktadır. Panelistler anketlere istedikleri zaman ve istedikleri sıklıkta cevap verebilirler. Yani, sahip olmanız gereken iki şey var: bilgisayar (akıllı telefon) ve internet. Ve elbette fazladan zaman.

Her şeyden önce bir panelist anket doldurarak para kazanmak için web sitesine kaydolmalı ve temel iletişim bilgilerini sağlamalıdır. Daha sonra adres, yaş, cinsiyet, eğitim, iş vb. İle ilgili daha bireysel demografik bilgiler verdiği bir sayfaya yönlendirilir.

Daha sonra panelistler eşleşen anketleri cevaplamak için periyodik olarak e-postalar alır. Bazı sitelerde bir haftada kaç anket almak istediğinizi seçmek mümkündür.

Panelistler görüşlerini bildirerek ürün ve hizmetlerin daha da geliştirilmesi için kaynak sağlarlar. Online anketin kalitesi, katılımcıların dürüst ve özenli cevaplarına ve verilen bilgilerin güvenilirliğine bağlıdır.

Genellikle bir anketin tamamlanması 10-30 dakika sürer. Daha sonra anket sitesine, anketi yaptıran şirkete ve anket süresine bağlı olarak nakit veya bazı kuponlar, vb. bir ödül alabilirsiniz.

Anket doldurarak para kazandıran siteler:

Panel station
Toluna
Fikir Pazarı
Mobrog
İpsos

Anketle para kazanmak için kullancağınız siteler verilen cevapları ve kişisel bilgilerinizi gizli tutar, asla üçüncü kişilere vermez.

Kimler anketlerden para kazanabilir?

Genellikle anketler 16 yaşından itibaren farklı yaştaki insanlar içindir. Bununla birlikte anketler farklıdır ve farklı eğitim ve iş geçmişleri ile çeşitli ülkelerden gelen farklı yaştaki insanlara sunulur. Bu nedenle, anketi halka sunmadan önce, sistem bir anket için kriterleri tanımlar ve ardından doğru hedef grubu seçer.

Anket sitelerine ve anketlere bağlı olarak, örneğin 16 ila 20 yaş arası insanlar için veya sadece lisans öğrencileri vb. İçin olabilir. Bu nedenle anket için doğru kategorideyseniz, şanslısınız. Binlerce online anket var, bunların bir kısmı sadece ev hanımlarına hitap ediyor, bir kısmı da sadece çalışanlara hitap ediyor, vb. Bazıları da öğrenciler içindir.

Online anket doldurarak para kazanmanın avantajları

Zaman esnekliği. Boş zamanınız olduğunda (gecenin bir yarısı veya sabahın erken saatlerinde – tamamen size bağlı) istediğiniz kadar anket cevaplayarak para kazanabilirsiniz.

Yer esnekliği. Tabii ki, belirtildiği gibi online anketleri evinizin rahatlığından doldurabilirsiniz, ancak belki tatilde, kahve içerken veya servisle öve dönerken yapabilirsiniz.

Bilgisayar (akıllı telefon) ve İnternet dışında başka kaynaklara ihtiyacınız yoktur. Harika değil mi?

Yararlı olabilecek fikirlerinizi ifade etmenin harika bir yolu. Panelistlerin verdiği yanıtlar, yeni ürün ve hizmetlerin geliştirilmesi üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir. Şirketlere doğrudan ürünleri veya hizmetleri hakkında ne düşündüğünüzü anlatma şansınız olacak.

Ekstra para kazanmanın yasal bir yoludur.

Verdiğiniz kişisel bilgileriniz güvendedir ve üçüncü taraflarla paylaşılmaz.

Ne kadar para kazanabileceğinizi tam olarak bilebilirsiniz.

Kendinizin patronu sizsiniz ve etrafta stres yaratan kimse yok.

Bu etkinliği gerçekleştirmek için özel bir eğitim veya eğitim geçmişine sahip olmanız gerekmez.

Anketlerden para kazamaya başlamak için finansal yatırımlara ihtiyacınız yoktur.

Yeni ürünler veya hizmetler piyasaya sürülmeden önce ilk siz haberdar olursunuz. Birçok şirket, en yeni ürün ve hizmetlerinin nasıl bir tepki alacağını araştırmak için online anketleri kullanır.

Online anketlerin finansal faydaları

Farklı web siteleri, anketleri online ortamda sunmak için farklı finansal ödüller önerir.

Bilindiği gibi bu, internetten para kazanmanın bir yoludur. Genellikle anketleri cevaplayarak puan toplarsınız; daha sonra bu puanları nakit para veya belirli hediye çekleri için kullanabilirsiniz.

Birçok tüketici araştırma paneli anketleri tamamlamak için nakit veya hediye kuponları vermektedir. Ayrıca, henüz bir hesabınız yoksa büyük olasılıkla bir Skrill hesabı açmanız gerekir.

Buna ek olarak bazı hediyeler almak veya ödül çekilişlerine katılmak mümkündür.

Anket doldurarak ne kadar para kazanabilirsiniz?

Daha önce de belirtildiği gibi kişiye göre bireysel olarak değişir. Kişinin online anketler yapmak için ne kadar zamanı olabileceğine ve bunu ne sıklıkta yapabildiğine bağlı olarak.

Genellikle bir anket yaklaşık 15-20 dakika sürer ve bir şirkete ve ankete bağlı olarak farklı miktarlarda puan kazanabilirsiniz (daha sonra nakit veya hediye kuponlara dönüştürebilirsiniz). Yani esas olarak boş zamanınıza ve çabalarınıza bağlıdır.

Online anketlerin amacı nedir?

Şirketlerin panelistler için neden bu kadar para ödediği garip görünse de, cevap şu; şirketler ürün ve hizmetlerini sizin gibi tüketicilere satmak istiyor, bu nedenle görüşleriniz önemli ve çok değerli.

Ancak bu durumda şirketler için bazı riskler vardır, çünkü panelistler anket sitelerini aldatmaya çalışabiliyorlar; yeni e-postalarla yeni hesaplar açıyor, farklı bilgiler giriyor, böylece daha fazla para kazanmak için daha fazla online anket almaya çalışıyorlar.

Online anketler hem şirketler için hem de panelistler için faydalı olabilir. Panelistler için ekstra para kazanmanın zahmetsiz bir yolu, şirketler için de daha önce tartıştığımız gibi yüksek bir değere sahiptir. Şirketler yeni ürünleri veya hizmetleri halka sunmadan önce tüketicilerin ürünü değerlendirmesini istiyor.

Pazar araştırması nedir?

Mevcut iş dünyasında herhangi bir yeni ürün veya hizmeti yayınlamadan önce test ettirilmesi önerilir. Şirketler, yeni ürünler yaratmak, tasarlamak, üretmek ve pazarlamak için büyük miktarlarda para harcamadan önce, insanların ürünü satın alacağından emin olmak zorundalar.

Ya da uzun süredir piyasada olan bir malın, bir noktada satışlarının azaldığını fark ettikten sonra bile, daha sonra bunun nedenlerini bulmaları gerekiyor. Bu sürece iş stratejisinin çok önemli bir bileşeni olan pazar araştırması denir. Pazar araştırması rekabet gücünü korumak için önemli bir faktördür.

Tüketicilerin belirli ürünler için ihtiyaçları ve istekleri hakkındaki duygularını belirleyerek şirketlerin işlerini uyarlamaları kolaylaşır. Şirketler her yıl anketlere büyük miktarda para harcıyor. Bununla birlikte bu yöntemler oldukça maliyetlidir, hem yüksek finansal güce hem de insan kaynaklarına ihtiyaç duyarlar.

Son yıllarda şirketler online pazar araştırmalarını kullanma eğilimindedir. Bu şekilde anketler online veya e-posta yoluyla kolayca yapılabilir ve bu kadar büyük kaynaklar gerektirmez.

Şirketler genellikle anketler için zaman ve insan kaynağına sahip olmadıklarından online pazar araştırma hizmetleri sunan acentelere (anket siteleri) yaklaşırlar. Bu tür ajanslar anketleri şirketin istek ve hedeflerine göre hazırlar ve ardından katılımcılara sunar.

Bilgiler toplandıktan sonra tüketicinin satın alma eğilimleri ve davranışları değerlendirmek için analiz edilir. Bu, şirketin yeni pazarlara girmeden önce mevcut veya yeni ürünlerle ilgili herhangi bir çözüm üretmesine yardımcı olur.

İlk Yorumu Siz Yapın

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir